Prace Programowe Dobrej Edukacji

Wakacje uczniów już trwają, natomiast nasza kadra już przygotowuje się na kolejny rok jeszcze lepszej edukacji! Od 26 do 28 czerwca przedstawiciele bloków przedmiotowych mieli przyjemność udziału w pracach programowych Dobrej Edukacji. Były to trzy dni intensywnej pracy w związku z rządowymi zmianami w podstawach programowych. Przed nami ogromne wyzwanie, ale korzystając z kompetencji i doświadczenia wielu specjalistów już od września sprawnie dostosujemy się do nowej rzeczywistości szkolnej.

Coroczne prace programowe są okazją do wymiany doświadczeń i stworzenia wspólnych planów działań. Edukacja nieustannie się rozwija, więc Akademie Dobrej Edukacji współpracują ze sobą i inspirują nawzajem do tworzenia coraz lepszych rozwiązań. Wzięliśmy też udział w warsztatach poprowadzonych przez szczególnych gości Instytutu Dobrej Edukacji: Marzenę Siejewicz, Piotra Kalisza, Karolinę Dyrdę i Stanisława Bobulę. Przypomnieli nam, jak uczyć, motywować oraz zadbać o siebie i całą Społeczność. Nie zabrakło też czasu na szkolną i międzyszkolną integrację w niezwykle pozytywnej atmosferze. Wróciliśmy pełni pomysłów i gotowi do działania.