TECHNIK PROGRAMISTA

CZY WIDZISZ JAK WYGLĄDA ŚWIAT? I JAK SIĘ ZMIENI?”

Najbardziej podstawowym surowcem – i to takim, którego nigdy nie zabraknie, będzie informacja pospołu z wyobraźnią. W związku z tym trzecia fala przebuduje system oświaty, zmieni kierunki i charakter badań naukowych, a przede wszystkim zreorganizuje środki komunikacji. Będzie występować wiele oddziałujących wzajemnie na siebie odmasowionych środków przekazu. Po dążeniu do standaryzacji i koncentracji nastąpi decentralizacja działań oraz ich zróżnicowanie. Zasadę „im większe, tym lepsze” zastąpi zasada „skali właściwej”.

pisał o książce A.Tofflera “Trzecia fala” Jan Polowczyk w POLITYCE

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności dotyczące: tworzenia i administrowania strona i aplikacji internetowych oraz baz danych, projektowania, programowania i testowania aplikacji internetowych, desktopowych i mobilnych, tworzenia i administracji systemami zarządzania treścią (CMS) – poznasz języki HTML, CSS, SQL, JavaScript, PHP, C++, C#, Visual Basic, Java, Python.

Swoją naukę wzbogacisz o praktyki. Będziecie brali udział w realnych projektach IT mających wpływ na rzeczywistość.

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

“Jak bardzo brakuje w Polsce programistów?

Szacujemy, że do 2020 r. jest ok. 50 tys. wakatów w branży. Oczywiście są to stanowiska na różnym poziomie zaawansowania. Komisja Europejska wskazuje, że jest ok. 900 tys. wakatów w krajach Europy.”

mówił Michał Matysiak, Prezes największej w Europie Środkowo-Wschodniej firmy szkolącej programistów w wywiadzie dla parkiet.com w sierpniu 2019.

Czy programista to zawód przyszłości? Sam wyrób sobie zdanie na ten temat czytając fachowe pismo branżowe.

Zobacz też co piszą w branżowym portalu dla rekruterów.

Możesz pracować w działach IT wielu przedsiębiorstw, firmach tworzących oprogramowanie, agencjach reklamowych, drukarniach i wydawnictwach, serwisach IT. Możesz także prowadzić własną działalność czy założyć start-up.

Praktyki będziesz odbywać w jednej ze współpracujących firm. Dotychczas nasi uczniowie na praktykach zapoznawali się z między innymi z zaawansowanymi aplikacjami HTML5, sposobami pracy w dużej firmie IT obsługującej kilkadziesiąt systemów informatycznych, a także tworzyli własną, trójwymiarową grę sieciową! 

MOŻLIWOŚCI DALSZEGO KSZTAŁCENIA

Możesz kontynuować naukę na studiach wyższych, na każdej uczelni – w szczególności na kierunku “Informatyka”. Możesz też rozpocząć pracę w zawodzie programisty. Masz wiele możliwych ścieżek rozwoju.


Obecnie rozwojem naszych uczniów, którzy zdobywają zawód technik programista opiekuje się nasz informatyk Kamil Belau, który to robi razem z współpracującymi z nami kilkoma pracodawcami branży programistycznej, naszymi nauczycielami i mentorami.

Na co czekasz?
“Jesteś kimś więcej niż wynikiem testów. Zrekrutuj się do nas i ODETCHNIJ”

Theme: Overlay by Kaira Obserwuj nas!
Akademia Dobrej Edukacji w Gdańsku
Skip to content