Liceum

 Liceum Akademii Dobrej Edukacji w Gdańsku jest miejscem, w którym młodzież podejmuje drogę ku maturze i dorosłemu życiu na wielu poziomach. Na zajęciach prowadzonych różnorodnymi metodami mają szansę nie tylko zdobywać wiedzę, ale i kształtować kompetencje przyszłości. Ocenianie oparte na informacjach zwrotnych pomaga im świadomie się rozwijać. 

W ramach szkolnych projektów pracują w grupach nad tym, czego nie przewiduje podstawa programowa, np. organizacja eventów, kręcenie filmu czy poszerzanie wiedzy o mikroplastiku. Indywidualnie mogą zgłębiać różne tematy również w ramach opieki naukowej. A spaja to wszystko indywidualna praca z mentorem lub mentorką, którzy dają uczennicom i uczniom narzędzia do samodzielnego i odpowiedzialnego planowania swojej przyszłości i skutecznego dążenia do celów.

WYBIERZ WŁASNE ROZSZERZENIA

W Akademii możesz stworzyć własny profil przedmiotów rozszerzonych. Niezależnie od tego czy wolisz bardziej tradycyjny podział, jak na przykład biol-chem (rozszerzona biologia i chemia), czy zupełnie niestandardowo chcesz połączyć matematykę i filozofię lub historię sztuki. 

KORZYSTAJ Z CLASSROOMA

Nasi uczniów przez cały rok mają dostęp do swoich wirtualnych klas, gdzie znajdą najważniejsze informacje z ostatnich zajęć. Będziesz mógł zdalnie skontaktować się z nauczycielem, przesłać pracę czy omówić projekt z kolegami.

DZIAŁAJ W SPOŁECZNOŚCI UCZNIÓW

Głos uczniów jest dla nas ważny. Młodzi ludzie są inicjatorami przemian społecznych, a gdzie stawiać pierwsze kroki jak nie w szkole? Podczas spotkań Społeczności Uczniów, a także wybranego przez społeczność Rządu zajmujemy się sprawami naprawdę ważnymi dla uczniów i szkoły. Wasz głos ma realny wpływ na to jak wygląda Akademia.

ZAANGAŻUJ SIĘ W OPIEKĘ NAUKOWĄ

Jeśli zamiast aktywności społecznej, wolisz pracę naukową, masz konkretne zainteresowania, które chcesz rozwijać, możesz skupić się na nich dołączając do Opieki naukowej. W ramach niej będziesz mógł indywidualnie współpracować z nauczycielem, który w oparciu rzetelne metody wprowadzi Cię w świat nauki. Wielu z naszych uczniów już na etapie szkoły średniej wykazuje się umiejętnościami, które cenione są w szkołach wyższych, na uniwersytetach czy politechnikach, jeśli chcesz to tutaj możesz o tym poczytać więcej. 

MASZ WSPARCIE W MENTORZE

W Akademii na etapie szkoły średniej czeka Cię wiele nowych możliwości. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Pomoże Ci w tym Twój mentor, który opowie Ci o szkole, narzędziach z jakich w Akademii korzystamy, wesprze w stawianiu pierwszych kroków w nowym miejscu. We współpracy z nim ustalisz swoje cele semestralne i roczne oraz podsumujesz osiągnięte efekty.

NADAL NIEZDECYDOWANY/A?

Wiemy, że wybór szkoły jest dużym wyzwaniem i możesz przeżywać duży stres. Chętnie opowiemy Ci więcej o naszej szkole – skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, napisz lub zadzwoń do nas! 

rekrutacja@dobraedukacja.edu.pl

+48 609 916 501

 

Theme: Overlay by Kaira Obserwuj nas!
Akademia Dobrej Edukacji w Gdańsku
Skip to content