“Spektrum Różnorodności: Od Objawu do Zaburzeń” – spotkanie popularnonaukowe

4 kwietnia w Klubie Atelier w Sopocie miało miejsce otwarte spotkanie popularnonaukowe Spektrum Różnorodności: Od Objawu do Zaburzeń”organizowane przez Sopockie Towarzystwo Naukowe, Today We Have i Instytu Oceanologii PAN “.

Podczas spotkania specjaliści tacy jak prof. dr hab. Małgorzata Lipowska, UG, Dr Adam Jagiełło-Rusiłowski, INNOCAMP PL , dr Aleksandra Mańkowska, UG, dr Arkadiusz Mański, prof. UG,  dr n. med. Agnieszka Matheisel, GUMed, a także przedstawicielka Akademii Dobrej Edukacji mgr Angelika Daroszewska odpowiadali na różne pytania. Czym jest właściwie spektrum autyzmu? Jakie są dostępne formy terapii? Czy istnieją genetyczne i środowiskowe uwarunkowania zaburzeń ze spektrum autyzmu? Jaką rolę ma szkoła we wspieraniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi? Moderatorka spotkania była Dr Natalia Treder-Rochna.

Eksperci zaprezentowali nie tylko podstawy dotyczące zaburzeń spektrum autyzmu, ale również omówili różnorodne aspekty z nim związane: wyzwania neurologiczne, z jakimi spotykają się dzieci ze spektrum, a także o najnowsze badania i osiągnięcia w dziedzinie leczenia i wsparcia. Omówiono także wykorzystanie technik teatralnych jako metody pracy terapeutycznej.