Międzyszkolna wymiana uczniowska

W dniach 11-12.04.2024 r. odbyła się międzyszkolna wymiana uczniowska, w której wzięły udział Akademie Dobrej Edukacji z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Jabłonny, Jarocina i Warszawy. W czwartek 11 kwietnia przedstawiciele wszystkich pięciu szkół spotkali się na placu Solidarności. Po wspólnie zjedzonym obiedzie uczestnicy wymiany mieli warsztaty w Europejskim Centrum Solidarności (“Wrona orła nie pokona” oraz “Historia rodzinna”). Następnie zostali oprowadzeni po zabytkach Gdańska Głównego przez nauczyciela historii, pana Marcina Rozmarynowskiego. Na wieczór wymiana rozdzieliła się: w gdańskim Garnizonie spotkali się uczniowie z Gdańska i Jarocina, zaś do Pruszcza Gd. pojechali integrować się z gospodarzami uczniowie z Jabłonny i Warszawy.

W gdańskim Garnizonie odbył się event Historia ADEraźniejszość, podczas którego obejrzeliśmy film, przygotowany przez uczniów z Jarocina dot. biurokracji w PRL oraz podcast na żywo, przygotowany przez Lenę Nowakowską, na temat teorii spiskowych o śmierci Adolfa Hitlera. 

Następnego dnia cała wymiana spotkała się w Malborku, gdzie zwiedziliśmy zamek. Po wspólnym obiedzie w nastał czas powrotów do swoich miast. Na pewno jednak wymiana zostanie w pamięci, wielu uczniów zawiązało nowe przyjaźnie ze swoimi rówieśnikami z innych szkół…

Theme: Overlay by Kaira Obserwuj nas!
Akademia Dobrej Edukacji w Gdańsku
Skip to content