AKADEMICON 2024 w Liceum i Technikum ADE

Jak co roku, w ostatni czwartek przed feriami odbył się w naszej szkole Akademicon. Jest to konwent popkulturalny, którego tegorocznym motywem było science fiction. Jest to wydarzenie współtworzone przez uczniów i nauczycieli.

Konwent ma na celu kształtowanie umiejętności miękkich wśród uczniów, przełamywanie lęku przed wystapieniami publicznymi a także rozwijanie swoich pasji.

Corocznym punktem programu jest spotkanie z ludźmi kultury – pisarzami i pisarkami, tworzącymi w nurtach fantasy, science-fiction, postapo itp. Jest to również okazja do poszerzenia wiedzy o kulturze a także rozwinięcie kompetencji przyszłości w postaci współpracy w grupie. W tym roku uczniowie przebierali się w następujące uniwersa: Marvel, Star Wars, Cyberpunk 2077, Avengers, Diuna, Five Night at Freddy’s, Matrix oraz uniwersum związane z twórczością Stanisława Lema. 

Podczas Akademiconu odbyły się warsztaty z malowania figurek Warhammera, prowadzone przez pana Jacka Nowaczuka.

Atrakcją eventu było spotkanie z aktorem, reżyserem, lektorem Wojciechem Paszkowskim. Pan Wojciech opowiedział nam o kulisach zawodu aktora, zdradził nam tajemnice realizacji dzieł dubbingowych, opowiedział także o swojej bogatej karierze artystycznej. 

Tradycją Akademiconu jest wspólne oglądanie filmu, w tym roku uczniowie wybrali film “Łotr Jeden” w reż. G. Edwardsa

Theme: Overlay by Kaira Obserwuj nas!
Akademia Dobrej Edukacji w Gdańsku
Skip to content