Konferencja – Edukacja włączająca w polskiej szkole

18 października przedstawiciele Akademii Dobrej Edukacji: Angelika Hubczuk, nauczycielka matematyki i koordynatorka bloku logicznych, a także Marcin Rozmarynowski, dyrektor Liceum ADE, wzięli udział w inspirującej konferencji „Edukacja włączająca w polskiej szkole”. Konferencja miała miejsce w Warszawie. Jednym z jej organizatorów było wydawnictwo Nowa Era.

Kluczowym momentem wydarzenia była pasjonująca debata „Kto właściwie odpowiada za edukację włączającą – Żeby inkluzja nie była iluzją”. W debacie wzięła udział m.in. Michalina Ignaciuk, nasza pedagożka, specjalistka od dysleksji i technologii VR, która podzieliła się swoim doświadczeniem z zakresu wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE). Konferencję zakończyła gala wręczenia eduSensus Education Awards 2024.

Jesteśmy dumni, że możemy aktywnie wspierać rozwój edukacji, która stawia na inkluzję!