Słowenia: 11. International Conference on Educational Drama „Creative Approaches for Teacher Empowerment”

W dniach 17-18.10, nasza reprezentantka Barbara Gotzendorf-Grabowska poleciała do Lubjany, aby uczestniczyć w intensywnych szkoleniach w ramach 11. International Conference on Educational Drama „Creative Approaches for Teacher Empowerment”. W Słowenii, specjaliści z różnych krajów (m.in. Tajlandia, Włochy, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Austria, Słowenia czy Polska) spotkali się, aby wspólnie wypracować nowoczesne, kreatywne podejście do edukacji. Poprzez warsztaty, wykłady, wymianę doświadczeń czy burze mózgów (w ramach World Cafe), zgodnie z hasłem „what do I need to learn is more important than what I need to teach”, uczyliśmy się:

• jak działać na rzecz inkluzji (włączania); jak sprawiać aby różnorodność (czy to neuroróżnorodność czy np.: etniczna) nie była „spottingiem” a włączaniem przy poczuciu bezpieczeństwa i własnej sprawczości,
  • jak metody dramowe mogą wydobyć uczniowski potencjał a także być cross-kulturowym spoiwem oraz jak dramą uczyć przedmiotów humanistycznych i ścisłych,
  • jak drama pomaga w identyfikowaniu, rozumieniu oraz okazywaniu emocji

…i wiele, wiele innych!

To była wspaniała możliwość, aby porozmawiać, nawiązać kontakty i zainspirować się!

Wyjazd został zorganizowany w ramach naszej współpracy z Innocampem PL, z której jesteśmy bardzo dumni!